Özel Bina Filmleri

ÖZEL BİNA FİLMLERİ

Cam filmi uygulama alanları için görsellik ön koşuldur. Konut alanlarında yapılacak olan cam filmi uygulamalarında görsellikle birlikte gizlilik sağlayabilecek, ürün yelpazesiyle kullanıcılara özel çözümler sunmaktayız. Gizliliğin sağlanması için en yaygın yöntem perde kullanılmaktadır. Pencere perdeleri ve mahremiyet sağlamak amacına hizmet etmek istese de, sahip oldukları en büyük dezavantaj dışarıda görmek istediği atmosferi net bir biçimde görememesine de neden olmaktadır. Özel bina cam filmleri uygulanacak olan binada sağlık, güvenlik açısından fayda sağlar. Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlamaktadır.

Özel bina cam filmleri maliyet olarak, ve görsel estetik olarak diğer yöntemlere göre çok daha avantajlıdır. Güvenlik anlamında özel bina cam filmleri camın kırılması durumunda camın parçalanmasına rağmen camı bir arada tutmaktadır. Buna ek olarak cam kırıklarından korunmanıza da yardımcı olur. Özel bina cam filmleri eviniz ve ofisinize kesinlikle görsel bir estetik katar, içerideki ısıyı korur, parlamayı engeller, güneşin zararlı UV(Ultraviole) ışınlarına karşı sizi ve eşyalarınızı korur. Özel bina cam filmlerinin en büyük avantajı, dışarıdan görülmeyi engellemesiyle beraber, içeriden dışarıyı da görmenizi sağlar.

özelbina1 özelbina2 özelbina3Matt White (Opak Beyaz Kumlama)

Kumlama cam filmi olarak da bilinen bu cam filminin en belirgin özelliği, güneşin zararlı ışığının ve görünen ışığının kısmen engellemesine olanak tanır. Filmin rengi opak beyaz olmakla beraber, düz beyaz kullanım dışında dekoratif olarak da kullanım olanağı sağlar. Kumlama cam filmi uygulanan camlarda buzlu ve hafif bir bulanık cam görüntüsü sunarak, dışarıdan içeriyi görüntülemeyi engellemektedir. Opak beyaz kumlama cam filmleri görüntü olarak güzel ve şık durması yanı sıra, camın kırılma durumunda dağılmasını engeller. Güvenlik açısından ilk tercihler arasında yer almaktadır. Kumlama cam filmlerinde desen olmasa bile, düz cam olmadığı takdirde, desenli cam filmi olarak da kullanılır. Cam filmi buğulu olduğu için kumlama cam filmi olarak değil, bazı yerlerde buzlu cam filmi olarak da bilinir. Kullanım alanları, ofis bölmelerinde, duşa kabin kaplamalarında, mağazaların vitrin bölmelerinde, çocuk odalarında, logo yada resimler ile de tasarımsal şekillerde kullanılabilir.

Matt Silver(Ters Aynalı Gümüş Kumlama)

Ters aynalı gümüş kumlama, gri renkli buzlu cam filmi olarak da bilinmektedir. Görsellik ve estetik açısından son derece kullanışlıdır. Camın kırılması ve dağılmasını engellemekle birlikte, yoğun sıcak yaz günlerinde ters ayna yüzeyi sayesinde güneş ısısını yansıtarak yüksek oranda yalıtım sağlar. Ağırlıklı kullanım alanlarında ise; gıda depolama alanlarında, ilaç depolarında, unlu mamül satışı gerçekleştiren fırınlarda, ofis katlarında ve bina katlarında kullanılır. Bu cam filminin en belirgin özelliği reflekte olan aynalı yüzeyi camın dış yüzeyinde kalmaktadır. %80 civarında ısı yalıtımı sağlamaktadır. 7/24 gizlilik için kullanılır.

Blackout(Dışarıdan Siyah Kumlama)

Siyah kumlama cam filmi olarakda bilinen, ürünün en belirgin özelliği dışarıdan görünmeyle ilgili tam anlamıyla gizliliği sağlamasıdır. Ürün içeriden uygulandığı takdirde siyah renk toz çektiği için temizlerken silmeyle alakalı hiç bir problem söz konusu olmaz. Cama uygulama haricinde evin belirli kapı veya dolaplarında da uygulanabilir. Bu nedenle görsellik anlamında eşyanıza değer katar. Camın kırılması durumunda dağılmayı engeller. Kolay uygulanır ve istenildiği zaman kolaylıkla sökülebilir.

Bu tarz cam filmleri herhangi bir cam yüzeye özel bir görünüm verme eğilimindedir. Aşağıda yer alan PDF’e ait kısaltma ve açıklamaları şu şekildedir.

T: Tickness(Kalınlık)

VLT: Visible light transmittance(Görünür Işık Geçirgenliği)

VLR: Visible Light Reflectance(Görünür Işık Yansıması)

SET: Solar Enegy Transmittance(Güneş Enejisi Geçirgenliği)

SER: Solar Energy Reflectance(Güneş Enerji Yansıması)

SEA: Solar Energy Absorbance(Güneş Enerji Emilimi)

UVT: Ultra Violet Transmittance(Ultra Viole Işığı Geçirgenliği)

GR: Glare Reduction(Parlama Emilimi)

SC: Shading Coefficient(Gölgeleme Oranı)

TSER: Total Solar Energy Reduction(Toplam Güneş Enerjisi Engelleme)

ÖZEL BİNA FİLMLERİ TEKNİK BİLGİ TABLOSU

PDF Dosyasını İndir