Özel Bina Filmleri

ÖZEL BİNA FİLMLERİ

Cam filmi uygulama alanları için görsellik ön koşuldur.

Binalarda yapılacak cam filmi uygulamalarında görsellikle birlikte mekan gizliliği sağlayabilecek geniş ürün yelpazesiyle kullanıcılara özel çözümler sunmaktayız. Gizliliğin sağlanması için en yaygın yöntem perde kullanmaktır. Pencere perdelerinin amacı mahremiyet sağlamak olsa da sahip oldukları en büyük dezavantaj dışarıda görülmek istenen atmosferin net bir biçimde görülememesine neden olmalarıdır. Özel bina cam filmleri uygulanacak olan binada sağlık, güvenlik açısından fayda sağlar. Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlamaktadır.

Özel bina cam filmleri maliyet ve görsel estetik olarak diğer yöntemlere göre çok daha avantajlıdır. Güvenlik anlamında özel bina cam filmleri camın kırılması durumunda camın parçalanmasına rağmen camı bir arada tutmaktadır. Buna ek olarak cam kırıklarından korunmanıza da yardımcı olur. Özel bina cam filmleri eviniz ve ofisinize kesinlikle görsel bir estetik katar, içerideki ısıyı korur, parlamayı engeller, güneşin zararlı UV(Ultraviole) ışınlarına karşı sizi ve eşyalarınızı korur. Özel bina cam filmlerinin en büyük avantajı, dışarıdan görülmeyi engellemesiyle beraber, içeriden dışarıyı da görmenizi sağlar.

özelbina1 özelbina2 özelbina3

 

 

 

 

 

 

 

 

Matt White (Opak Beyaz Kumlama)

Kumlama cam filmi olarak da bilinen bu cam filminin en belirgin özelliği güneşin zararlı ışığının ve görünen ışığının kısmen engellenmesine olanak tanımasıdır.  Filmin rengi opak beyaz olmakla beraber, düz beyaz kullanım dışında dekoratif olarak da kullanım olanağı sağlar. Kumlama cam filmi uygulanan camlarda buzlu ve hafif bir bulanık cam görüntüsü sunarak, dışarıdan içeriyi görüntülemeyi engellemektedir. Opak beyaz kumlama cam filmleri görüntü olarak güzel ve şık durması yanı sıra, camın kırılma durumunda dağılmasını engeller. Güvenlik açısından ilk tercihler arasında yer almaktadır. Kumlama cam filmlerinde desen olmasa bile, düz cam olmadığı takdirde, desenli cam filmi olarak da kullanılır. Cam filmi buğulu olduğu için kumlama cam filmi olarak değil, bazı yerlerde buzlu cam filmi olarak da bilinir. Kullanım alanları, ofis bölmelerinde, duşa kabin kaplamalarında, mağazaların vitrin bölmelerinde, çocuk odalarında, logo yada resimler ile de tasarımsal şekillerde kullanılabilir.

Matt Silver(Ters Aynalı Gümüş Kumlama)

Ters aynalı gümüş kumlama, gri renkli buzlu cam filmi olarak da bilinmektedir. Görsellik ve estetik açıdan son derece kullanışlıdır. Camın kırılması ve dağılmasını engellemekle birlikte, yoğun sıcak yaz günlerinde ters ayna yüzeyi sayesinde güneş ısısını yansıtarak yüksek oranda yalıtım sağlar. Gıda depolama alanları, ilaç depoları, unlu mamul satışı gerçekleştiren fırınlar, ofis ve bina katları ağırlıklı kullanım alanlarıdır. Bu cam filminin en belirgin özelliği reflekte olan aynalı yüzeyin camın dış yüzeyinde kalmasıdır. %80 civarında ısı yalıtımı sağlamaktadır. 7/24 gizlilik için kullanılır.

Blackout(Dışarıdan Siyah Kumlama)

Siyah kumlama cam filmi olarak da bilinen ürünün en belirgin özelliği dışarıdan içerisinin görünmesini tamamen engelleyip tam anlamıyla gizlilik sağlamasıdır. Ürün içeriden uygulandığı takdirde siyah renk toz çektiği için temizlerken silmeyle alakalı hiç bir problem söz konusu olmaz. Cama uygulama haricinde evin belirli kapı veya dolaplarında da uygulanabilir. Bu nedenle görsellik anlamında eşyanıza değer katar. Camın kırılması durumunda dağılmayı engeller. Kolay uygulanır ve istenildiği zaman kolaylıkla sökülebilir.

Bu tarz cam filmleri herhangi bir cam yüzeye özel bir görünüm verme eğilimindedir. Aşağıda yer alan PDF’e ait kısaltma ve açıklamaları şu şekildedir.

T: Tickness(Kalınlık)

VLT: Visible light transmittance(Görünür Işık Geçirgenliği)

VLR: Visible Light Reflectance(Görünür Işık Yansıması)

SET: Solar Enegy Transmittance(Güneş Enejisi Geçirgenliği)

SER: Solar Energy Reflectance(Güneş Enerji Yansıması)

SEA: Solar Energy Absorbance(Güneş Enerji Emilimi)

UVT: Ultra Violet Transmittance(Ultra Viole Işığı Geçirgenliği)

GR: Glare Reduction(Parlama Emilimi)

SC: Shading Coefficient(Gölgeleme Oranı)

TSER: Total Solar Energy Reduction(Toplam Güneş Enerjisi Engelleme)

ÖZEL BİNA FİLMLERİ TEKNİK BİLGİ TABLOSU

PDF Dosyasını İndir