Seramik Cam Filmleri

SERAMİK CAM FİLMLERİ

Bu özellikteki cam filmleri yüksek yansıma ve güneş enerjisi yalıtımı özelliğine sahiptir. Seramik cam filmleri dünya genelinde IR filmleri bilinmekle beraber nano seramik cam filmleri olarak da adlandırılır. Yüksek ısı kesme özelliğinin yanında infrared ışınlarına karşıda maksimum koruma sağlar. Isının otomobillerde ve binalarda ısının korunmasını ve sıcak soğuk dengesini bir arada tutar. Otomobillerde uygulandığı takdirde araç içersinde maksimum ısı emilimi sağlamaktadır.

seramik WhatsApp Image 2019-07-12 at 21.54.59 WhatsApp Image 2019-07-12 at 21.55.01

  

  

 

  

 

 

 

 

Solarkun cam filmlerine ait olan bu cam filmi yüksek teknolojinin gereksinimi olan nano teknolojiden faydalanmaktadır.

Seramik yani hızlı kuruma özelliği sayesinde uygulama sonrasında filmlerin uygulanan cam yüzeyinden kalkma durumu söz konusu değildir. Seramik cam filmlerinde metalize özelliği olmamakla birlikte dışarıdan herhangi bir aynalama söz konusu değildir. Uygulandığı yüzeyde çizilme ve solmaya karşı 10 yıl boyunca özelliklerini korumaktadır. Nano teknolojide üretilen bu filmlerin boya katmanı üretim esnasında direk renkli olarak üretilmektedir.

Solarkun cam filmleri üreticinin desteği sayesinde otomobil uygulamaları konusunda yeni bir Infrared filmini geliştirerek tüketicilere sunmaktadır.

Ürün tasarımında geleneksel boyalı filmler haricinde laminant konstraksiyonu ara katmanın içinde yer alan NIR blokaj organo metalik nano partiküller sayesinde aracınıza ve binanıza uzun süreli ısı koruması sağlamaktadır. Renk tonları olarak 5, 15, 20, 35, 50, 70, 80’dir.

Bu tarz cam filmleri herhangi bir cam yüzeye özel bir görünüm verme eğilimindedir. Aşağıda yer alan PDF’e ait kısaltma ve açıklamaları şu şekildedir.

T: Tickness(Kalınlık)

VLT: Visible light transmittance(Görünür Işık Geçirgenliği)

VLR: Visible Light Reflectance(Görünür Işık Yansıması)

SET: Solar Enegy Transmittance(Güneş Enejisi Geçirgenliği)

SER: Solar Energy Reflectance(Güneş Enerji Yansıması)

SEA: Solar Energy Absorbance(Güneş Enerji Emilimi)

UVT: Ultra Violet Transmittance(Ultra Viole Işığı Geçirgenliği)

GR: Glare Reduction(Parlama Emilimi)

SC: Shading Coefficient(Gölgeleme Oranı)

TSER: Total Solar Energy Reduction(Toplam Güneş Enerjisi Engelleme)

SERAMİK CAM FİLMİ TEKNİK BİLGİ TABLOSU

PDF Dosyasını İndir