Yansımalı Reflekte(Aynalı) Cam Filmleri

YANSIMALI REFLEKTE(AYNALI) CAM FİLMLERİ

Yansımalı cam filmleri, kısmen saydam metal tabakasıyla aynaya benzer bir görüntüsü vardır ve aynı zamanda aynalı cam filmi olarak da bilinmektedir. Mikro ince, kısmen saydam metal tabakasıyla kaplanır ve aynaya benzer bir görünüm kazanır. Gündüzleri dış aydınlanma (ışık yoğunluğu olan taraf) ve gece boyunca da tersini engellerler. Toplam güneş enerjisi emilimi ve yansıtması yüksektir. Yüksek ısı kesme özelliğine sahiptir. Aynalı cam filmleri bronz, gümüş, gri, ve ters aynalı olmak üzere %15, %20, %35 ve %50 tonlarındadır.

WhatsApp Image 2019-07-12 at 19.07.33 WhatsApp Image 2019-07-12 at 19.07.29 WhatsApp Image 2019-07-12 at 19.07.32

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bronz Reflekte (Aynalı) Cam Filmleri
Kullanım alanları olarak tercihen yüksek katlı binaların camlarında ısı yalıtımı ve estetik anlamda tercih edilmesidir. Bronz renkte aynalı cam filmleri binanın dış cephesine gerçekçi estetik katmakla beraber, renk solmazlığı uzun yıllar boyunca devam etmektedir.

 

Gümüş Reflekte (Aynalı) Cam Filmleri

Gümüş veya bir diğer adıyla gri renkteki aynalı cam filmleri güneş ısı enerjisinin yansımasında ve emilimin de yüksek derece de performans sağlar. Cam filminin görevi uygulanıldığı mimari yapılarda en az düzeyde ışığın içeriye girmesini sağlar. Mimari anlamda uygulanan yapıya estetik katar. Cam patlama ve kırılmalarına karşı dağılmayı engeller ve sağlık açısından yaralanmalara karşı önlem sağlar. Uygulanıldığı alanlarda en çok tercih edilen renk tonları %15, %20, %35 oranlardır. Aynalı cam filmleri binaların iç veya dış cephesinde ki cam yüzeyine uygulanır. Gümüş 50 ve 70 numaralı filmler camın dış yüzeyinden uygulanarak, mimari yapının görünen ışığın girmesine karşın yüksek performans gösterir. Uygulandığı alanlar; yüksek katlı dış cephe cam mimari yapılar, oteller, limanlar, toplu konut projelerinin güvenlik binaları, showroomlar, kuru yük depoları, ilaç endüstrisi binaları, rezidanslardır.

Aynalı cam filmlerin uygulandığı alanda ışığın yoğunluğunun olduğu taraftan bakıldığında ışığın yoğunluğunun az olduğu tarafı kısmı anlamda yansıma özelliği olduğundan dolayı göstermez. Metalize bir yapıya sahip olmakla beraber güneşin UV ışınlarına karşı da ciddi anlamda koruma sağlamaktadır.

Ters Yansımalı(Aynalı) Cam Filmi(Dual Reflective Window Film

Isıyı engellemeye karşı yüksek performans göstermekle beraber, ters aynalı cam filmleri camın içerisiden veya dışarısıdan uygulanmakla beraber mimari yapının görüntüsü altında rengindedir. Ters aynalı cam filmleri toplam güneş enerjisi ısısını en yüksek derecede engelleyen cam filmleridir. Uygulama yapılan alanlarda çizilme ve solmaya karşı en az 5 yıl garantilidir. Konut ve ticari projelerde güvenlik ve estetiği geliştirmek için ideal bir seçenektir. Uygulandığı mimari yapılarda ısı yalıtımına karşı ısı enerjisini muhafaza eder.

 

 

Bu tarz cam filmleri herhangi bir cam yüzeye özel bir görünüm verme eğilimindedir. Aşağıda yer alan PDF’e ait kısaltma ve açıklamaları şu şekildedir.

T: Tickness(Kalınlık)

VLT: Visible light transmittance(Görünür Işık Geçirgenliği)

VLR: Visible Light Reflectance(Görünür Işık Yansıması)

SET: Solar Enegy Transmittance(Güneş Enejisi Geçirgenliği)

SER: Solar Energy Reflectance(Güneş Enerji Yansıması)

SEA: Solar Energy Absorbance(Güneş Enerji Emilimi)

UVT: Ultra Violet Transmittance(Ultra Viole Işığı Geçirgenliği)

GR: Glare Reduction(Parlama Emilimi)

SC: Shading Coefficient(Gölgeleme Oranı)

TSER: Total Solar Energy Reduction(Toplam Güneş Enerjisi Engelleme)

 

YANSITMALI REFLEKTE CAM FİLMİ TEKNİK BİLGİ TABLOSU

PDF Dosyasını İndir