Yansımalı Reflekte(Aynalı) Cam Filmleri

YANSIMALI REFLEKTE(AYNALI) CAM FİLMLERİ

Yansımalı cam filmlerinin kısmen saydam metal tabakasıyla aynaya benzer bir görüntüsü vardır ve aynı zamanda aynalı cam filmi olarak da bilinmektedir. Mikro ince, kısmen saydam metal tabakasıyla kaplanır ve aynaya benzer bir görünüm kazanır. Gündüzleri dış aydınlanmayı (ışık yoğunluğu olan taraf) ve gece boyunca da bunun tersini engellerler. Toplam güneş enerjisi emilimi ve yansıtması yüksektir. Yüksek ısı kesme özelliğine sahiptir. Aynalı cam filmleri bronz, gümüş, gri, ve ters aynalı olmak üzere %15, %20, %35 ve %50 tonlarındadır.

WhatsApp Image 2019-07-12 at 19.07.33 WhatsApp Image 2019-07-12 at 19.07.29 WhatsApp Image 2019-07-12 at 19.07.32

 

 

 

 

 

 

 

 

Bronz Reflekte (Aynalı) Cam Filmleri

Tercihen yüksek katlı binaların camlarında ısı yalıtımı ve estetik anlamda kullanım alanı bulurlar. Bronz renkte aynalı cam filmlerinin binanın dış cephesine gerçekçi estetik katmasının yanında uzun yıllar boyunca renklerinin solmaması kullanım süresi açısından avantaj sağlamaktadır.

 

Gümüş Reflekte (Aynalı) Cam Filmleri

Gümüş veya bir diğer adıyla gri renkteki aynalı cam filmleri güneş ısı enerjisinin yansımasında ve emiliminde yüksek derecede performans sağlar. Cam filminin görevi, uygulanıldığı mimari yapılarda ışığın en az düzeyde içeriye girmesini sağlamaktır. Mimari anlamda uygulanan yapıya estetik katar. Cam patlama ve kırılmalarına karşı dağılmayı engeller ve sağlık açısından yaralanmalara karşı önlem sağlar. Uygulanıldığı alanlarda en çok tercih edilen renk tonları %15, %20, %35 oranlardır. Aynalı cam filmleri binaların iç veya dış cephesindeki cam yüzeyine uygulanır. Gümüş 50 ve 70 numaralı filmler camın dış yüzeyinden uygulanarak, mimari yapılarda görünen ışığın içeriye girmesine karşı yüksek performansta başarı sağlar. Uygulandığı alanlar; yüksek katlı dış cephe cam mimari yapılar, oteller, limanlar, toplu konut projelerinin güvenlik binaları, showroomlar, kuru yük depoları, ilaç endüstrisi binaları, rezidanslardır.

Aynalı cam filmlerin uygulandığı ve ışık yoğunluğunun az olduğu iç alana ışık yoğunluğunun fazla olduğu dış taraftan bakıldığında cam filminin kısmi anlamda yansıma özelliği olduğundan iç alan dışarıdan görülemez. Metalize bir yapıya sahip olmakla beraber güneşin UV ışınlarına karşı da ciddi anlamda koruma sağlamaktadır.

Ters Yansımalı(Aynalı) Cam Filmi(Dual Reflective Window Film

Isıyı engellemede yüksek performans gösterir. Aynalı cam filmleri camın içerisinden veya dışarısından uygulanabilir. Ters aynalı cam filmleri toplam güneş enerjisi ısısını en yüksek derecede engelleyen cam filmleridir. Uygulama yapılan alanlarda çizilme ve solmaya karşı en az 5 yıl garantilidir. Konut ve ticari projelerde güvenlik ve estetiği geliştirmek için ideal bir seçenektir. Uygulandığı mimari yapılarda ısı yalıtımına karşı ısı enerjisini muhafaza eder.

 

 

Bu tarz cam filmleri herhangi bir cam yüzeye özel bir görünüm verme eğilimindedir. Aşağıda yer alan PDF’e ait kısaltma ve açıklamaları şu şekildedir.

T: Tickness(Kalınlık)

VLT: Visible light transmittance(Görünür Işık Geçirgenliği)

VLR: Visible Light Reflectance(Görünür Işık Yansıması)

SET: Solar Enegy Transmittance(Güneş Enejisi Geçirgenliği)

SER: Solar Energy Reflectance(Güneş Enerji Yansıması)

SEA: Solar Energy Absorbance(Güneş Enerji Emilimi)

UVT: Ultra Violet Transmittance(Ultra Viole Işığı Geçirgenliği)

GR: Glare Reduction(Parlama Emilimi)

SC: Shading Coefficient(Gölgeleme Oranı)

TSER: Total Solar Energy Reduction(Toplam Güneş Enerjisi Engelleme)

 

YANSITMALI REFLEKTE CAM FİLMİ TEKNİK BİLGİ TABLOSU

PDF Dosyasını İndir